Laskmise üldinfo

Paljud inimesed on arvamusel, et lasketiirudes toimetavad vaid sõjamehed või laskesportlased ja tavainimestel sinna asja pole. Tegelikult on Tartumaa Tervisespordikeskuses võimalik kõigil proovida täpsust erinevate relvadega laskmises.

Meie instruktorid teevad teile kiiresti selgeks, kuidas relvadega ohutult ringi käia ja nendega märklehele pihta saada. Kui oled vähemalt 12-aastane, kasutame selleks 5,6 mm kaliibriga sportpüsse ja -püstoleid ning 9 mm kaliibriga teenistuspüstoleid. Noorematele toimub sama õpetus õhkrelvade ja laserrelvade abil. Instruktoriga tuleb aeg eelnevalt kokku leppida. Isiklikku relvaluba omavatel inimestel pole instruktor kohustuslik.

30 laskekohaga 25 m tiiru kasutatakse kuni 9 mm kaliibriga püstoli laskmiseks. Väikesekaliibrilise püssiga laskmine toimub kolmes 50 m tiirus. Väikeses 12 kohaga tiirus on suve esimeses pooles kasutusel ainsad Eestis olevad elektroonilised märklehed. Siin toimuvad suuremate võistluste vaatemängulised finaalid. Suures 42 kohaga 50 m tiirus on võimalik kasutada lisaks tavalistele pabermärklehtedele ka laskesuusatamise kukkuvaid märke. Liikuva märgi tiirus on võimalik proovida „Jooksvale metsseale“ pihta saamist. Kõigis nendes tiirudes on lubatud lasta kuni 5,6 mm kaliibriga relvadest.