Tehvandi Spordikeskuses on avatud kaasaegsed hooldatud rajatised treeningute korraldamiseks ning  aktiivse ja sportliku puhkuse veetmiseks suvisel ajal:

1. Treeninguteks on avatud igapäevaselt hooldatud tasulised spordirajatised: 6,2km rullsuusarada, K90 suusahüppemägi, staadioni ja Ansomäe lasketiirud,  korv- ja võrkpalli  välisväljak Tehvandi garaaži hoone lähistel, jõusaal Tehvandi garaaži hoones, staadion kergejõustiku kiir- ja tõkkejooksude, kaugus- ja kolmikhüppe, kõrgus- ja teivashüppe ning kuulitõuke, kettaheite ja odaviske treeninguteks ning staadioni jalgpalliväljak mängimiseks suurel väljakul või poolel väljakul treeningväravatega . Tasuta kasutamiseks on avatud 5km jooksu-imitatsiooni ring (tähistatud siniste suunanoolte tahvlitega).
Spordirajatiste kasutamise broneerimine, tasumine, info ja võtmete väljastamine toimub Tehvandi hotelli administraatori juures.
2. Staadion treeninguteks on  avatud tavapäraselt iga päev kell 11.00-17.00 (eelnevalt broneeritud treeningute korraldamiseks vastavalt tunniplaanile ajavahemikul kell 8.00-20.00). Staadioni hoones on riietus- ja pesuruumid ja saunad. Staadionile pääs staadioni peaväravast või läbi staadioni hoone.
Staadioni kasutuse broneerimine, tasumine, info ja võtmete väljastamine toimub ka staadioni hoone administraatori juures. Administraatori juurest saab laenutada ka Disc Golf´i kettaid.
3. Staadioni hoone on avatud tavapäraselt iga päev kell 11.00-17.00. Staadioni hoones on avatud K-P  ka Otepää Talispordimuuseum. Staadioni hoones paikneb ka konverentsikeskus ning staadioni sissepääsutee ääres paikneb ka Eesti Suusasangarite park.
4. Staadioni hoones ootab staadioni kohvik koos väliterrassidega külastajaid tavapäraselt iga päev kell 11.00-17.00. Kohvikus jätkuvalt soodus päevamenüü kell 12.00-14.00.
5. Harrastajatele ja puhkajatele on avatud Tehvandi matkarajad nii jalgsi (tähistatud punaste suunanoolte tahvlitega) kui rattaga (tähistatud kollaste suunanoolte tahvlitega) läbimiseks, Tehvandi -  Munamäe kergliiklustee, Tehvandi terviserada (tähistatud roheliste suunanoolte tahvlitega), külakiik Neljakasemäel, 18 rajaga Tehvandi Disc Golf Park ja Tehvandi hüppemäe vaateplatvorm (avatud K.-P. kell 11.00-19.00). Otepää Seikluspark pakub Tehvandi territooriumil atraktiivseid teenuseid  Otepää Seikluspargi külastamiseks.
6. Avatud on Tehvandi Spordikeskuse peahoone ehk Pentagon. Peahoones paikneb SA Tehvandi Spordikeskus büroo, 86 majutuskohaga Tehvandi hotell ja 92 kohaline Tehvandi buffee restoran. Peahoones on treeninglaagris olijatele kasutada ka arsti-, massaaži- ja saunaruumid ja seminariruum ning keldris paiknevad ruumid inventari hoidmiseks ja hooldamiseks. Hotelli külastajatele on hoone ees 32 kohaline autoparkla.

Autode parkimiseks Tehvandi spordirajatiste kasutajatele on avatud staadioni suurparkla, Tehvandi peahoone ülemised parklad ning parkla Tartu Maratoni rajal (Disc Golf Park kasutajad), parkla staadioni lasketiiru juures (lasketiiru kasutajad) ja parkla K90 hüppemäe tagatorn juures (vaateplatvormi külastajad). P.S. parklad on mõeldud spordikeskuse kasutajatele ja parklates on keelatud autodega kihutamine ja trikitamine !

Rullsuusarajale, jooksu -, matka- ja terviseradadele pääseb Tehvandi peahoone ülemisest parklast staadioni poole hooldemaja värava juurest. Rullsuusarajale pääseb ka staadioni lasketiiru tribüüni trepist. Ratta matkarada algab staadioni lasketiiru parkla juurest Tartu Maratoni rajalt.

Tehvandi Spordikeskuse territooriumil ja radadel on keelatud liigelda mootorsõidukiga või mopeediga või ATV-ga väljaspool selleks ettenähtud teid. Tehvandi spordiradadel on keelatud jalutada koduloomi. Tehvandi rullsuusarajal on rullsuusatajate ohutuse huvides keelatud lisaks jalutada ning sõita jalgrattaga ja rulluiskudega (v.a 1,2km rulluisutamise ring lasketiiru staadionilt kuni esimese sillani). Tehvandi Disc Golf´i pargi kasutamisel tuleb pargi kasutajatel tagada ohutus visetel ja arvestada pargi territooriumil paiknevatel jooksuradadel treenijatega ning kategooriliselt on keelatud pargi kasutajatel kasutada liikumiseks rullsuusarada.

Tehvandi spordirajatiste kasutamise broneerimine ja kogu  info hinnakirja ning kasutamise tingimuste kohta Tehvandi hotelli administraatorilt, tel 76 69 500 või administraator@tehvandi.ee või  Tehvandi staadionihoone administraatorilt, tel 76 69 422 või staadion@tehvandi.ee .  
Tutvu ka rajatiste infoga ja 2016 aasta suviste radade skeemiga  kodulehel www.tehvandi.ee .
Tehvandi Spordikeskuses toimuvate ürituste ja tavakasutuse piirangute info on alati operatiivselt kodulehel www.tehvandi.ee .

Ilusaid puhkuse ja spordielamusi suvel Tehvandi Spordikeskuses – Eesti Talvekeskuses Nr.1 !