Eile, 5. detsembril avati pidulikult läbi lindi laskmise tseremooniaga uuendatud Tehvandi Spordikeskus, kus rekonstrueeriti staadioni- ja rajavalgustust ning laiendati laskesuusa-staadionit. 

2019. aastal uuendati Tehvandi staadioni rolleriraja asfaltkatet ning valmis ka uus rolleriraja lõik kaitseseina tagant laskesuusastaadionile. Samuti liigutati tulejoont ja märklaudu kolm meetrit Kunimäe poole, viies staadioni stardi- ja finišiala vastavusse Rahvusvahelise Laskesuusatamise Liidu IBU reeglitega. Lisaks valmis ka meediatunnel koos abihoonega.

 Laskesuusastaadioni märklauad said rekonstrueerimistööde käigus uue valgustuse ja mõlemad staadionid koos suusaradadega uued LED-valgustid. “Valgustus vastab nüüd IBU, FISi ja UEFA nõuetele ning annab võimaluse korraldada suurvõistlusi teleülekannete seisukohalt õhtusel parimal eetriajal,“ ütles SA Tehvandi Spordikeskuse juhatuse liige Jaak Mae. „Uuenenud võimalustest saavad osa kindlasti ka keskuse igapäevased külastajad. Uuendatud rollerirada on saanud juba positiivset tagasisidet ja valgustuse osas loodame sama,“ lisas Mae.

 Rekonstrueeritud staadion pakub paremaid võimalusi ka erialasteks treeninguteks. “Treeningute kvaliteet kindlasti tõuseb. Samuti suureneb nende koondiste hulk, kes valivad Tehvandi oma suviseks või talviseks treeningpaigaks,” sõnas Eesti Laskesuusatamise Föderatsiooni peasekretär Hillar Zahkna. “Tänu rekonstrueeritud staadionile saab Tehvandi tulevikus konkureerida rahvusvaheliste võistluste korraldamisele, et tuua maailma laskesuusatamise eliit Otepääle. Samuti on märkimisväärne, et saame oma sportlastele pakkuda rahvusvahelisi tippvõistlusi kodustes tingimustes,” ütles Zahkna.

 Veebruari lõpus Otepääl toimuvateks laskesuusatamise Euroopa meistrivõistluste läbiviimiseks oli vajalik uuendada A-litsentsi, mis tänu rekonstrueerimistöödele võimalikuks sai. “IBU nõuded ja ettepanekud on Tehvandi Spordikeskuse poolt kenasti täidetud ning me oleme valmis Euroopa meistrivõistluste läbiviimiseks ja võistlustest parima telepildi tootmiseks,” ütles Euroopa meistrivõistluste korralduskomitee esimees Aivar Nigol. “Eesmärk on esmalt Tehvandil edukalt läbi viia 2020. aasta EM, seejärel 2022. aasta MK-etapp, millega püüame MK-etappide püsikorraldajate seas kanda kinnitada. Kümme aastat tagasi tundus MK-etapi korraldamine kauge unistusena, aga nüüd oleme selleks võimelised,” lisas Nigol.

 2020. aasta Euroopa lahtised meistrivõistlused laskesuusatamises toimuvad Otepääl Tehvandi staadionil 25. veebruarist 1. märtsini.


Tehvandi Spordikeskus - Eesti talvekeskus no 1!